Fetysz – Książka Wędrowniczka powraca!

381a5ee99072df6fe976ce680136d67d

Morderca i detektyw w odwiecznym tańcu zbrodni i kary! Szalony pościg przez całą Polskę! Wędrówka, jakiej dotąd nie było i konkurs, który rozpala wyobraźnię – oto kolejna odsłona Książki Wędrowniczki. Tym razem w świat powędrują dwa egzemplarze książki kanadyjsko-australijskiej pisarki Tary Moss, o niepokojącym tytule Fetysz. Gotowi?

Ostatnie doświadczenia z Jakubem Wędrowyczem i jego wędrówką w zapomniane rejony Polski nauczyły nas tego i owego o wędrówkach książkowych, dlatego tym razem zabawa będzie przebiegać na nieco innych warunkach. Nie oznacza to jednak, że będzie mniej radości!
Podstawowe założenia zabawy w Książkę Wędrowniczkę:
1. W wędrówce przez Polskę biorą udział dwa egzemplarze książki, które za pośrednictwem Poczty Polskiej zawędrują do domów Gospodarzy.
2. Gospodarzem może być blogger – recenzencki lub nie – który posiada regularnie aktualizowany, prowadzony przynajmniej przez pół roku blog.
3. Gospodarzem może też być osoba, którą znamy – stały komentator, wszyscy, którzy wzięli udział w poprzedniej edycji – słowem, ktoś, do kogo mamy zaufanie. Niestety – utrata 4 Książek Wędrowniczek (choć niekoniecznie z Waszej winy) trochę ostudziła nasz entuzjazm.
4. Na książkę przewidujemy maksymalnie 10 Gospodarzy – jeśli będzie więcej zgłoszeń, będziemy sięgać do kapelusza w celu wyłonienia ofiar… erm, Gospodarzy.
5. Każda osoba biorąca udział w zabawie po otrzymaniu książki dostaje również adres, na który powinna ją odesłać. Tak jak w poprzedniej edycji – fajnie  wrzucić do koperty mały upominek dla kolejnego czytacza. Czyli: dostajesz książkę, piszesz do nas, dostajesz kolejny adres, ładujesz książkę i drobiazg do koperty, wysyłasz i łańcuszek się ciągnie.
6. Książkę wysyłamy dalej listem poleconym! Tylko w ten sposób gwarantujemy ciągłość zabawy. A Poczta Polska głodna, zjeść książkę może.
7. Otrzymaną książkę czytamy, recenzujemy u siebie (lub robimy o niej ładny wpis) – krótko i na temat, a jeśli komuś nie podeszła, to niechaj skrobnie maila do nas. Nie chcemy nikogo zmuszać do pieśni pochwalnej.
 No i teraz najważniejsze, to, co czyni całą zabawę interesującą!
Na przeczytaniu, zrecenzowaniu i odesłaniu z upominkiem cały biznes się nie kończy – na tylnej okładce znajdziecie mapę Polski. Zaznaczcie swoje miasto i napiszcie numerek przy kropce, a na okładce napiszcie swój nick/pseudo/imię, miejsce i datę.
Widzicie, jedna z książek to morderca, a druga – detektyw. I tak, jak opisywaliśmy wcześniej pijackie eskapady Jakuba, tak teraz zabawa polegać będzie na… wspólnym tworzeniu opowiadania-kryminału! Strzelcie książce fotkę w jakimś zakazanym miejscu, w mrocznej aranżacji odpowiadającej Waszej książce. Czy morderca ukrywa się w lesie? Czy detektyw odwiedza podejrzane spelunki? Stwórzmy razem historię pogoni i ucieczki! Fotkę z fragmentem opowiadania (relacją z pobytu) wyślijcie do nas, a my zamieścimy je na reaktywowanym z tej okazji blogu Książki Wędrowniczki. 
Nie będziecie mieli problemu z odkryciem, która część opowieści przypadnie Wam w udziale, ale dowiecie się o tym dopiero wtedy, gdy otrzymacie książkę. Już my zadbamy o to, by się nie pomylić! Najważniejsze to opisać wędrówkę mordercy/detektywa po Waszym mieście, ukrywającego się w Waszym domu. Dla „zahaczenia się” w klimacie, opublikujemy na blogu Wędrowniczki pierwszy fragment.
Zwieńczeniem kampanii jest konkurs na najlepsze zdjęcie – szczegóły podamy później. W tej chwili możemy jedynie obiecać nagrody, ufundowane przez wydawnictwo Vesper. Autorzy trzech najlepszych zdjęć książkę Krwawa Hrabina, a najlepszy z najlepszych jeszcze jeden, tajemniczy upominek książkowy.
Liczymy na Waszą inwencję twórczą, żyłkę detektywa i przestępcy! A jeszcze bardziej liczymy na to, że uda nam się z całą akcją dotrzeć do Autorki, która jest przecudowną osobą (to, ta, co tweetnęła Szyszkową recenzję, więc jej cudowność nie podlega dyskusji). Kto wie, co się może zdarzyć?
O samym Fetyszu możecie przeczytać tutaj, a zgłoszenia do udziału w zabawie należy wysłać na naszego maila, blogkawazcynamonem@gmail.com. Czekamy do 01.07.2013, do północy!
Ewentualne pytania prosimy wpisać w komentarzu pod tym wpisem, odpowiemy na nie na bieżąco, a potem zbiorowo, żeby na pewno żaden szczegół nie pozostał niejasny.
No to jak, zaczynamy? Zaczynamy!!

4 Replies to “Fetysz – Książka Wędrowniczka powraca!”

  1. Idealnie spełniam warunki, po prostu Idealnie! Kryminałów nie czytuję ale napisać mogę, a co mi tam… I ty to Szyszka rozważ, bo ja przyjadę tam gdzie mieszkasz z Misiastym, na bank, bo tam jest taka pani co się zna na misiastości

  2. no jest, jest, nie dam sobie ręki uciąć, czy nawet jej nie znam osobiście 🙂

  3. Wojciech "Żaba_2501" Listek says: Odpowiedz

    Bardzo fajna akcja – trzymam kciuki by tym razem potoczyło się to wszystko zgodnie z Waszym planem : )

    Powodzenia!

    1. Dziękujemy! Też trzymamy kciuki i liczymy na to, że z każdą akcją zwiększać się będzie „zaufana” pula 🙂

Dodaj komentarz