Podcast Kulturalny 04 Abrakadabra!

Magia kontratakuje! Zanurzcie się w świat, gdzie Słowo znaczy Czyn, najstraszniejsze potwory noszą różowe czapeczki, a Michael Jackson ma czerwone buciki… Moi drodzy, zapraszamy: oto długo oczekiwany podcast magiczny!

Podcast Kulturalny 04 (Mediafire)

Podcast Kulturalny 04 (streaming)*
*po kliknięciu na ten link otworzy się okienko – należy kliknąć „otwórz za pomocą…” gdzie wybieracie sobie swojego mp3 playera (uwaga! taka opcja kasuje wam playlistę, więc zanim klikniecie „ok”, zapiszcie ją sobie)

6 Replies to “Podcast Kulturalny 04 Abrakadabra!”

 1. Cóż, niezbyt przepadam za czysto magicznym nurtem, ale książki pani Le Guin mogę polecić. Różnie z nimi bywa, ale ogólnie trzymają poziom (i faktycznie – druga część jest prześwietna).

  No i nie wiem, czy w tym kraju komukolwiek trzeba opowiadać o HP (choć sam niezbyt serię lubię) 😉

 2. Z całkiem innej beczki – przed chwilą w TV natknąłem się na aktorską adaptację Ziemiomorza. Kto ma ochotę sięgnąć za książki – trzymajcie się od tego z daleka. Zmieszano i przeinaczono wszystko, co ważniejsze fakty doszczętnie sponiewierano. Jestem kompletnie zawiedziony…

  + mały dopisek do twórczości pana Gaimana i jego zdolności do kreowania niezwykłych światów. W zasadzie jedno słowo – Sandman.
  Kto nie widział, niechaj czyta 😉

 3. Właśnie, Sandman! Komiks leży już jakiś czas na półce i dzieli smętny los Czarnoksiężnika z Archipelagu, czekając na lepsze czasy :p Ale powoli, do wszystkiego dotrzemy :]

 4. Sandman jest świetny. Mroczny, zabawny wciągający i totalnie nieprzewidywalny. Gaiman świetnie łączy świat literatury, mitów i komiksów wydawnictwa D.C. Z twórczości Gaimana najbardziej lubię opowiadanie „Morderstwa i tajemnice” (nawet narysowano komiks na podstawie tego opowiadania). Krótkie opowiadanie o facecie, który spotkał anioła, który w zamian za papierosa opowiedział mu historie o pierwszym zabójstwie w historii wszechświata (a właściwie w czasie projektowania wszechświata).

 5. Gaimanowe „Morderstwa…” znam tylko z komiksu, świetnego zresztą :] Miałam też przyjemność czytać inny komiks „Arlekin i walentynki” – przewrotny i leciutko makabryczny, dokładnie tak, jak lubię ;] Tyż polecam.
  A już wkrótce premiera nowej książki Gaimana – Odd i Lodowi Olbrzymi, czekam z niecierpliwością (:

 6. Jakiś czas temu miałem w rękach zbiór opowiadań „Czarnoksiężnicy” wydane przez wydawnictwo Mag. Pierwsze opowiadanie jakie w nim było to „Nagrobek dla wiedźmy” autorstwa Gaimana. Czyli po prostu czwarty rozdział „Księgi cmentarnej” wycięty w całości. Po takim początku nawet nie chciało mi się patrzyć na inne opowiadania.

Dodaj komentarz